ملتی که شهید نداشته باشد، دوام ندارد

ملتی که شهید نداشته باشد، دوام ندارد

تاریخ خبر 1392/12/03 ساعت خبر 11:58
سالگرد شهادت آیت‌الله فضل‌الله محلاتی نماینده فقید حضرت امام(ره) در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و روز روحانیت و دفاع مقدس در مراسمی در ستاد نیروی زمینی سپاه گرامی داشته شد.

به گزارش خبرگزاری دفاع مقدس، در مراسمی با حضور جمعی از فرماندهان، مسئولین و کارکنان ستاد نیروی زمینی یاد و خاطره شهادت شیخ فضل‌الله محلاتی نماینده فقید حضرت امام(ره) در سپاه و روز روحانیت و دفاع مقدس گرامی داشته شد.

در این مراسم حجت‌الاسلام و المسلمین راشدیزدی طی سخنانی به تبیین شخصیت شهید محلاتی پرداخت و گفت: شهید محلاتی که مبارزه با طاغوت را از قبل از انقلاب آغاز کرد دارای چنان شخصیت عظیم و برجسته‌‌ای است که وقتی پیام تسلیم شدن از سوی دشمن توسط خلبان هواپیما به وی ابلاغ می‌شود لحظه‌ای درنگ نمی‌کند و به دشمن جواب رد می‌دهد چراکه در نگاه این مرد بزرگ مردن و شهادت برای او بهتر از زندگی ذلت‌بار است.

وی افزود: شهید محلاتی نماینده رزمندگان، جانبازان و آزادگانی است که در دفاع از نظام اسلامی تا پای جان مقاومت کردند و می‌ارزد که در مقابل روح بزرگ چنین شخصیتی عرض ادب کنیم به امید آنکه با حرکت در راه شهدا به کمال برسیم و موجب خشنودی خدا، امام عصر و نایب ایشان ولی‌فقیه زمان باشیم.

حجت‌الاسلام راشد‌یزدی با بیان اینکه شهادت بهترین نوع مرگ برای حیات ابدی است، گفت: ملتی که شهید نداشته باشد، دوام ندارد و ملت ایران در طول 8 سال دفاع مقدس که در واقع جنگ جهانی سوم بود، 250 هزار شهید تقدیم انقلاب کرد که از این تعداد 45 هزار شهید زیر 15 سال 9000 شهید زن و 2000 نفر مغز متفکر بوده‌اند.وی افزود: از مجموع 65 هزار شهید متأهل دوران دفاع مقدس 148 هزار فرزند به یادگار مانده است که از این تعداد 35 هزارنفر از فرزندان شهدا در رشته‌های تخصصی علمی فارغ التحصیل شده‌اند و بحمدالله امروز در جامعه منشأ خیر و برکات فراوان هستند.

حجت‌الاسلام راشدیزدی ضمن بیان مراحل سیرصعودی انسان برای رسیدن به کمال و سعادت ابدی، گفت: مرگ پایان راه نیست بلکه به نوعی تغییر شکل در مسیر حرکت انسان است و بهترین نوع مرگ کشته شدن در مسیر مبارزه با طاغوت بوده که از آن به شهادت یا مرگ سرخ تعبیر می‌شود.

این معلم اخلاق در پایان سخنان خود با استناد به آیات قرآنی، زنده بودن شهدا را پس از مرگ نوعی زندگی متفاوت با زندگی دنیوی خواند و گفت: شهادت مرحله عالی قرب الهی است بطوریکه دائماً فیض الهی بر شهدا نازل می‌شود.

وی خطاب به حاضرین توصیه کرد: اگر می‌خواهید سالم بمیرید باید سالم زندگی کنید چراکه آخرت نتیجه عمل انسان در دنیا می‌باشد.

بازگشت