بیش از 3 میلیون نفر از خانواده های شهدا و ایثارگران تحت پوشش بنیاد شهید هستند

بیش از 3 میلیون نفر از خانواده های شهدا و ایثارگران تحت پوشش بنیاد شهید هستند

تاریخ خبر 1393/02/10 ساعت خبر 7:56
رییس بنیاد شهید و امورایثارگران گفت: بیش از 3 میلیون نفر از خانواده شهدا و ایثارگر تحت پوشش بنیاد شهید هستند.

به گزارش پایگاه اجتماعی یاد شهدا به نقل ازروابط عمومی نهاجا، حجت الاسلام والمسلمین سید محمد علی شهیدی محلاتی ، رییس بنیاد شهید در مراسمی که صبح امروز سه شنبه با حضور حجت الاسلام و المسلمین ولی الله صبری رییس اداره عقیدتی سیاسی نیروی هوایی ارتش، امیر سرتیپ خلبان عزیز نصیرزاده معاون هماهنگی کننده این نیرو و دیگر فرماندهان و مسئولان در هتل نهاجا برگزار شد، با بیان این مطلب که شهدای سانحه هوایی سال 1373 ویژگی خاصی داشتند، گفت: شهادت به سادگی نصیب کسی نمی شود چرا که خود خداوند خریدار جان شهداست.

وی افزود: آن جمع برای نیروی هوایی بسیار سنگین بود و وظیفه ما است تا راه این شهیدان را بپیماییم و با توجه به شناختی که من از نیروی هوایی دارم می توانم این اطمینان را بدهم که این نیرو تاکنون راه شهدا را طی کرده است .
 
بنا براین گزارش، حجت الاسلام شهیدی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سال تاسیس بنیاد شهید و امور ایثار گران و فعالیت های این سازمان تاکنون تصریح کرد: در مجموع حدود 223 هزار شهید در سطح ایران وجود دارد. بنیاد شهید  بالغ بر 3 میلیون و 300 هزار تن از خانواده شهدا  و ایثارگر را تحت پوشش خود دارد که این مطلب نشانگر گسترده بودن این نهاد است.
 
وی عنوان کرد: هم اکنون 65 هزار نفر از فرزندان شهدا به دنبال کار هستند. در راستای فرمایش های مقام معظم رهبری در خصوص اشتغال زایی شورای اشتغال بنیاد شهید فعالیت خود را شروع کرده و مجدانه در پی آن است تا آمار بیکاری در میان فرزندان شهدا را پایین آورد.
 
لازم به ذکر است، در پایان حجت الاسلام شهیدی به صورت جداگانه با خانواده های شهیدان ستاری، اردستانی، یاسینی، جمشیدی، جم منش، جزء محتشمی، پورزادی، محسنی، رزاقی و سنایی دیدار و گفت و گو کرد.
 
گفتنی است، پیش از این مراسم، رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با امیر سرتیپ خلبان حسن شاه صفی فرمانده ی نیروی هوایی ارتش دیدار کرد.
بازگشت