حضور ۱۹ خانواده شهید فرهنگی در یادواره شهدا در بیرجند

حضور ۱۹ خانواده شهید فرهنگی در یادواره شهدا در بیرجند

تاریخ خبر 1393/02/21 ساعت خبر 19:26
مدیر اداره آموزش و پرورش بیرجند گفت: در یادواره شهدای فرهنگی بیرجند، خوسف و درمیان ۱۹ خانواده شهید فرهنگی حضور دارند.

به گزارش خبرگزاری دفاع مقدس، "محمد زمانی" مدیر آموزش و پرورش بیرجند ظهر امروز در یادواره شهدای فرهنگی بیرجند، درمیان و خوسف در سالن غدیر بیرجند اظهار کرد: برای دومین سال متوالی یادواره شهدای فرهنگی برگزار می‌شود.

وی با بیان این‌که سال گذشته یادواره شهدای فرهنگی در حاجی‌آباد برگزار شد، تصریح کرد: امسال این یادواره به صورت ویژه برگزار می‌شود.

مدیر اداره آموزش و پرورش بیرجند از حضور ۱۹ خانواده شهید فرهنگی در این یادواره خبر داد و تصریح کرد: شهدای فرهنگی از بیرجند، خوسف و درمیان هستند.

زمانی یکی از خصایص ویژه فرهنگ را سیال بودن آن دانست و ادامه داد: این جلسات برای ورود فرهنگ شهدا به بطن جامعه برگزار می‌شود و باید از خرده فرهنگی خارج شویم.

مدیر اداره آموزش و پرورش بیرجند برگزاری این یادواره‌ها را رسالت مهم آموزش و پرورش دانست و افزود: باید این یادواره‌ها را توسعه و تعمیم دهیم.

زمانی با بیان این‌که عمده جوانان و نوجوانان جامعه در اختیار معلمان هستند، ادامه داد: باید به برگزاری این یادواره‌ها برای آگاهی نسل جوان توجه ویژه شود.

وی با بیان این‌که اوج ترویج فرهنگ خصایص انسانی ایثار است، اضافه کرد: نمونه این امر هشت سال دفاع مقدس بوده است.

مدیر اداره آموزش و پرورش بیرجند با اشاره به وظیفه معلمان در مقابل فرهنگ ایثار و شهادت گفت: ما به عنوان معلمان باید این فرهنگ را برای کسانی که آن را به درستی درک نکرده‌اند، انتقال دهیم.

بازگشت