عبدالحسین دشتی اهرمی
عبدالحسین  دشتی اهرمی
نام پدر: غلام حسین
محل تولد: بوشهر - اهرم
تاریخ تولد: 1343/01/19
محل شهادت: عدم وجود اطلاعات
تاریخ شهادت: 1364/05/13
گلزار شهید: بهشت اکبر(ع)
مزار شهید: عدم وجود اطلاعات
عبدالحسین در روز نوزدهم فروردین ماه سال 1343 در شهر اهرم محله دهمیان پا به عرصه گیتی نهاد. پدرش بنا بود و با رزق حلال فرزندانش را تربیت نمود. عبدالحسین در دوره ابتدایی قرائت قرآن را کامل آموخت و تحصیلاتش را تا حضور در دانشگاه ادامه داد. با پیروزی انقلاب، دشتی به عضویت بسیج سپاه تنگستان درآمد. او یک مرتبه در اواسط سال چهارم دبیرستان درس را رها کرد و در میدان های نبرد حق علیه باطل حضور یافت؛ بعد از اخذ مدرک دیپلم نیز قصد جهاد داشت. لذا خود را برای انجام خدمت سربازی معرفی کرد. دوره آموزشی را در کرمان گذراند و 22 ماه مردانه در مناطق آبادان، مهران و ... حماسه آفرید.
لیاقت و کاردانی عبدالحسین، مسئولین را بر آن داشت تا او را جهت طی دوره فرماندهی به تهران بفرستند. دشتی در تهران به عنوان نیروی ویژه آموزش قرار گرفت و چند مرتبه توسط فرماندهان ارشد تشویق شد؛ حتی در برنامه ای که از طرف فرماندهان ارتش برگزار می شد او را دعوت می کردند و بالاخره از طرف مسئولین مورد تشویق قرار گرفت و راهی زیارت حضرت ثامن الحجج(ع) شد. وقتی خبر قبولی اش در دانشگاه را شنید به دوستانش گفت: «بهترین دانشگاه جبهه است. من جبهه را رها نمی کنم. من با خدای خود عهد و پیمان بسته ام که امامم را تنها نگذارم. ما اهل کوفه نیستیم، علی تنها بماند.»
و سرانجام در سن 21 سالگی در روز سیزدهم مردادماه سال 1364 براثر اصابت ترکش خمپاره در منطقه مهران جان به جان آفرین تسلیم کرد. حالا هر بار که پدر به اصله های نخل های خرمایی که عبدالحسین در سال های نوجوانی کاشته بود، نگاه می کند، آهی از سر سوز می کشد و زیر لب زمزمه می کند: الرحمن علم القرآن.....
مزار پاکش در بهشت اکبر قرار دارد.
گفتنی های شما

به عنوان مثال: 1234567-0912

captcha