اسدالله عاشق
اسدالله  عاشق
نام پدر: محمد
محل تولد: خراسان - نیشابور - روستای نسک
تاریخ تولد: 1330/04/10
محل شهادت: تبریز
تاریخ شهادت: 1364/07/02
گلزار شهید: بهشت فضل نیشابور
مزار شهید: عدم وجود اطلاعات
اسدالله عاشق فرزند محمد در تاریخ دهم تير ماه 1330 در روستای نسک از توابع بخش سرولایت شهرستان نیشابور در خانواده ای مستضعف و مذهبی دیده به جهان گشود. در کودکی مادر خود را از دست داد و در نوجوانی روستای زادگاه خود را ترک کرده و عازم شهرستان گنبدکاووس شد. در این شهر ابتدا به کار شاگردی در یک مغازه پرداخت و پس از مدتی به رانندگی تراکتور روی آورد. در سال 1351 در گنبدکاووس ازدواج نمود.
وی پس از مدتی به زادگاهش مراجعت کرد و به عنوان راننده در شرکت تیراژ نیشابور مشغول به کار شد اما این حرفه نیز دوامی نداشت و او به کارهای ساختمانی و بنایی پرداخت. با اوج گیری انقلاب اسلامی، به صف انقلابیون پیوست و در مبارزه با گروهک های ضدانقلاب فعالیتی چشمگیر داشت و معتقد بود که آن ها نباید در انقلاب رخنه کنند.
وی در جریان زد و خورد با گروهک های ضدانقلاب از ناحیه ی دست مجروح شد. با شروع جنگ تحمیلی از طریق جهادسازندگی راهی مناطق عملیاتی شد. او دو بار در جبهه های نبرد حق علیه باطل حضور یافت؛ بار اول به عنوان راننده ی بولدوزر در منطقه ی جنوب و بار دوم به عنوان مسئول تدارکات و سرویس دهی به ماشین های سنگین در منطقه ی غرب.
اسدالله در تاریخ نوزدهم شهريور ماه 1364 در جریان عملیات قادر در منطقه ی کلاشین بر اثر بمباران هوایی دشمن به شدت مجروح شده و به بیمارستان تبریز انتقال یافت و در تاریخ دوم مهر ماه 1364 بر اثر شدت جراحات وارده در سنّ 34 سالگی به درجه ی رفیع شهادت نایل آمد.
از وی سه دختر و یک پسر به یادگار مانده است.
پیکر پاک این شهید در بهشت فضل شهرستان نیشابور به خاک سپرده شد.
گفتنی های شما

به عنوان مثال: 1234567-0912

captcha