محمدحسین کریم پور احمدی
محمدحسین  کریم پور احمدی
نام پدر: عدم وجود اطلاعات
محل تولد: خراسان - بیرجند
تاریخ تولد: 1331/12/06
محل شهادت: کانال ماهي_شلمچه
تاریخ شهادت: عدم وجود اطلاعات
گلزار شهید: گلزار شهدای زاهدان
مزار شهید: عدم وجود اطلاعات
روز ششم اسفندماه سال 1331 در خانه ای کوچک از شهر بیرجند از توابع استان خراسان کودکی پا به عرصه هستی نهاد، که سال ها بعد سرباز عاشق روح الله (ره) شد، پدر که ارادت خاصی به سید شهیدان داشت، به عهد خویش وفا نمود و نام اولین فرزند پسر خود را محمدحسین نهاد. او دوران دبستان را با موفقیت به پایان رساند. و در این مدت چند سوره از قرآن را حفظ نمود. حسین ضمن تحصیل در دبیرستان و مشارکت در کارهای پدر اغلب در جلسات مذهبی شرکت داشت.
دوران خدمت نظام وظیفه کریم پور در زندان اصفهان سپری شد. او در این زمان با ارتباط با زندانیان سیاسی شناخت بیشتری نسبت به ظلم رژیم پهلوی پیدا کرد. محمد حسین پس از اتمام دوره سربازی در اداره تعاون شهرستان زاهدان کارش را آغاز نمود و در سال 1355 همزمان با ازدواج با دوشیزه ای پارسا در رشته اقتصاد و تعاون روستا تحصیلاتش را ادامه داد. در شرایط بحرانی سال های 1356-1357 با روحانیون مبارز تبعید شده به سیستان و بلوچستان آشنا شد و ضمن کسب فیض از محضر آنان مبارزات سیاسی خود را وسعت بخشید
. حجه الاسلام خامنه ای پس از پیروزی انقلاب به علت شناخت قبلی که نسبت به ايشان داشت، مسئولیت های بسیاری را به او واگذار کرد. کریم پور در این دوران حزب جمهوری اسلامی را در زاهدان تأسیس نمود. و با سمت دبیر حزب به مبارزه علیه گروهک ها و حفظ انقلاب پرداخت. او مقالات بسیاری با عنوان خان گزیده ها در خصوص ظلم و جور خوانین در روزنامه جمهوری اسلامی ایران به چاپ رساند. و سرانجام با سمت مسئول ستاد پشتیبانی جنگ و تدارکات در سال 1365 راهی جبهه های حق علیه باطل گشت. کریم پور احمدی پس از سال ها جهاد و مبارزه در تاریخ پانزدهم اسفند ماه 1365 در سن 34 سالگی در مرحله سوم عملیات کربلای5 در کانال ماهی بر اثر اصابت ترکش به سر به شهادت رسید. پیکر مطهرش بعد از 12 روز در گلزار شهدای زاهدان به خاک سپرده شد.
گفتنی های شما

به عنوان مثال: 1234567-0912

captcha