محمدکاظم افشارنژاد
نام پدر: محمدرضا
محل تولد: خراسان - مشهد
تاریخ تولد: 1343/03/25
محل شهادت: جزیره مجنون
تاریخ شهادت: 1365/12/06
گلزار شهید: حرم مطهر امام رضا(ع)
مزار شهید: عدم وجود اطلاعات
محمدکاظم در روز بیست و پنجم خردادماه سال 1343 در شهر مشهد به دنیا آمد. پدرش کشاورز بود و با رزق حلال به تربیت فرزند همت گماشت. 7 ساله بود که به مدرسه رفت. دوران ابتدایی را با موفقیت پشت سر گذاشت سپس به مدرسه ی شهید محمد جمال زاده رفت. قبل از رسیدن به سنّ تکلیف روزه می گرفت و نمازش را اول وقت اقامه می کرد. با روحانیون متعهّد آشنا بود و به آن ها علاقه داشت.
در جریان انقلاب به منزل آیت الله شیرازی می رفت و در جهت تحقق آرمان های انقلاب فعالیت می کرد. در زمان حکومت نظامی به کمک مردم می شتافت و از هیچ کوششی دریغ نمی کرد. سال دوم راهنمایی درس و مدرسه را رها کرد و در مغازه ی لوازم خانگی یکی از خویشان مشغول به کار شد و با شکل گیری بسیج در سال 1359 به این نهاد مقدس پیوست. او را به عنوان مسئول تدارکات و سپس مسئول آموزش در پایگاه انتخاب نمودند. در سنّ 18 سالگی برای اولین بار داوطلبانه به جبهه اعزام شد و چندی بعد به استخدام سپاه پاسداران درآمد.
سه بار به جبهه اعزام شد و در لشکر 5 نصر مشغول خدمت گرديد و با سمت تخریب چی مدت ها جنگید. در مدت 13 ماه دو بار مجروح گردید؛ هر بار نیز از ناحیه ی دست آسیب دید. سرانجام در روز ششم اسفندماه سال 1365 در جزیره ی مجنون در سنّ 22 سالگی به شهادت رسید. مزار پاکش در صحن مطهر امام رضا(ع) قرار دارد.
گفتنی های شما

به عنوان مثال: 1234567-0912

captcha