سیدجواد امین زاده
سیدجواد  امین زاده
نام پدر: سیدمحمود
محل تولد: خراسان - مشهد
تاریخ تولد: 1341/07/17
محل شهادت: هورالهویزه(هورالعظیم)
تاریخ شهادت: 1363/12/26
گلزار شهید: خواجه ربیع_مشهد
مزار شهید: عدم وجود اطلاعات
سیدجواد امین زاده فرزند سیدمحمود در تاریخ 17 مهر ماه 1341 در شهر مشهد در خانواده ای مذهبی چشم به جهان گشود. از اوان کودکی با راهنمایی و تربیت خانواده با تعالیم و معارف اسلامی و مذهبی انس گرفت؛ به نحوی که در آغاز نوجوانی نسبت به انجام فرایض دینی از قبیل نماز، روزه و ... کوشا بود. او دوران تحصیلی را تا مقطع راهنمایی پیمود.
در زمان اوج گیری انقلاب، سیدجواد امین زاده وارد صحنه های مبارزه با رژیم پهلوی شد و به فعالیت هایی نظیر شعارنویسی، پخش اعلامیه های امام خمینی(ره) و شرکت در تظاهرات و راهپیمایی ها پرداخت.
با پیروزی انقلاب اسلامی ایران و تشکیل جهاد سازندگی، سیدجواد امین زاده به عنوان نیروی رسمی به عضویت این نهاد درآمد و مسئولیت کتابخانه های روستایی استان خراسان را بر عهده گرفت. وی در سال 1361 ازدواج کرد.
سیدجواد امین زاده در سال 1363 مأمور به گذراندن خدمت سربازی در تهران شد که این دوران همراه با سختی، تجربه های فراوانی برای او داشت. وی پس از طی دوره ی آموزشی دو بار به جبهه های جنگ اعزام گردید. در نوبت دوم پس از مراجعت به شهر مشهد و پس از گذشت 45 روز، بنابر اصرار خودش به جبهه رفت؛ اما هنوز شش روز از خدمت او در ستاد کربلا در اهواز نگذشته بود که در منطقه ی عملیاتی هورالعظیم هنگام ساختن پل و ضمن بمباران هوایی در شرق دجله در 26 اسفند ماه 1363 در سن 22 سالگی در عملیات بدر به شهادت رسید.
پیکر سیدجواد امین زاده در خواجه ربیع شهر مشهد به خاک سپرده شد.
از وی یک فرزند دختر به یادگار مانده است.
گفتنی های شما

به عنوان مثال: 1234567-0912

captcha