عبدالرضا قربانعلی
عبدالرضا قربانعلی
1 طرح ثبت شده
نام پدر: عباس
محل تولد: تهران - فشم
تاریخ تولد: 1335/12/01
مدرک تحصیلی: عدم وجود اطلاعات
رشته تحصیلی: عدم وجود اطلاعات
محل شهادت: چزابه
تاریخ شهادت: 1390/07/23
گلزار شهید: گلزار شهدای فشم
مزار شهید: عدم وجود اطلاعات
سوابق دوران کودکی – جوانی :
ایشان در تاریخ اول اسفند ماه 1335 در شهرستان فشم چشم به جهان گشود و در دامان پر مهر و محبت خانواده ای گرم، صمیمی و مؤمن پرورش یافت و پس از طی دوران طفولیت جهت کسب علم و دانش پا به مدرسه گذاشت، و پس از پایان دوره ابتدایی جهت ادامه تحصیل نزد عمه (مادر همسر) به تهران عزیمت و موفق به اخذ مدرک سیکل گردید و در سال 1353 به استخدام نیروی هوایی ارتش درآمد.
سوابق و مسئولیت در نیروی هوایی :
تلاش و نبوغ ایشان بین همدوره ها زبانزد بود و موجب گردید که جزء نفرات برتر جهت طی دوره خنثی سازی بمب و مهمات هوایی برگزیده و در سال 1354 به آمریکا اعزام گردد. پس از سپری شدن دوره و کسب نمره ممتاز در سال 1355 جهت ادامه خدمت به ایران بازگشت.
شهید در دوران پر برکت خود پس از طی دوره های مختلف سرپرستی و تخصص در پایگاه های نیروی هوایی مهرآباد، چابهار، تهران، اصفهان، همدان، بندرعباس و نهایتاً تهران خدمت نمود و در دوران دفاع مقدس نقش بسیار مؤثری در خنثی سازی و حمل بمب ها و راکت ها و موشک های عمل نکرده و انهدام آن ها ایفا نمود. ایشان در دوران خدمت سرپرست تخریب و خنثی سازی پایگاه های مختلف و معلّم تخریب و خنثی سازی مرکز آموزش هوایی نیز بوده است که در این ارتباط از سوی فرماندهان موفق به اخذ تقدیر نامه های زیادی گردیده بود.
سوابق جبهه و جنگ :
همزمان با شروع جنگ تحمیلی ایشان همپای سایر رزمندگان جهت دفاع از نظام مقدس جمهوری اسلامی و سرزمین مقدس ایران بمنظور خنثی سازی و انهدام انواع بمب ها و موشک ها و سایر مهمات خطرناک داوطلبانه به جبهه های حق علیه باطل شتافت و ضمن خدمت در نیروی هوایی همزمان با گردان شهداء بعنوان یک بسیجی مخلص در جبهه های کوشک، زبیدات، فاو و اروندکنار نقش فعال و مؤثر داشت و بیش از 70 ماه حضور در مناطق عملیاتی گواه ادعا است نهایتاً در سال 1384 پس از گذشت 30 سال خدمت صادقانه به افتخار بازنشستگی نایل آمد.
سوابق، مسئولیت و اقدامات در پاکسازی میادین مین استانهای مرزی:
بر اساس اعلام مسئولین کشور عراق نیروهای بعثی بیش از 20000000 انواع مین های ضد نفر انفجاری، ترکشی، جهنده و ضدتانک در مناطق مرزی ایران کار گذاشته و پس از پذیرش قطعنامه 598 و پس از بازگشت مردم به مناطق خود تعداد زیادی از زنان، کودکان و عشایر کشور با مین برخورد نموده و شهید یا بعضاً قطع عضو می شدند. لذا ایشان در تاریخ 6/6/85 به عنوان ناظر ارشد و سپس جانشین مدیر نظارت استان ایلام موفق شد بیش از 300000 هکتار از اراضی فکه، سمیده،چم هندی، چم سری، دویرج، شرهانی، چنگوله، چغاعسگر، قلاویزان و دشت هلاله را شناسایی و نضارت نماید. سپس جهت شناسایی میادین مین استان کرمانشاه به آنجا اعزام و موفق به شناسایی کلیه میادین موجود از رودخانه کانی شیخ تا نوسود گردید و پس از آن به عنوان مدیر نظارت بر پاکسازی به استان خوزستان (شهر سوسنگرد) رفت و در شناسایی و پاکسازی میادین مین طلاییه، چزابه، طاووسه تا فکه اقدام بسیار ارزنده ای انجام داد. ایشان یکی از مدرسان بنام شناسایی میادین مین در ایران محسوب می گردید.
ویژگیهای فردی:
ایشان عاشق ائمه اطهار و خادم هیئت های عزاداری امام حسین (ع) و شیفته خانواده و پدر و مادر بود. دلسوزی، تعهد و عشق به خدمت و عقلانیت و جدیت از جمله خصوصیات فردی ایشان بود. در تمامی مأموریت های حساس و پر خطر پیشتاز و در موارد بسیار زیادی از ارجاع آن به سایر کارکنان زیردست خودداری نموده و شخصاً وارد عمل می گردید.
گفتنی های شما
ارش علیزاده
۵ شهریور ۱۳۹۲ - 12:55
روحشان شاد یادشان گرامی

به عنوان مثال: 1234567-0912

captcha