محرم علی جهان بین
محرم علی جهان بین
نام پدر: عباس
محل تولد: خراسان - مشهد
تاریخ تولد: 1342/01/01
محل شهادت: پاسگاه زید _ شلمچه
تاریخ شهادت: 1365/10/25
گلزار شهید: بهشت رضا مشهد
مزار شهید: عدم وجود اطلاعات
محرم علی جهان بین در تاریخ اول فروردين ماه 1342 در یکی از روستاهای اطراف مشهد مقدس در خانواده ای مذهبی و مستضعف دیده به جهان گشود.
تحصیلات ابتدایی را با نمرات خوب سپری کرد. در سنین نوجوانی و در حالی که حدود 10 سال سن داشت کانون گرم خانواده اش به دلايلي از هم گسست و دوری مادر، غم بزرگی بود اما وی صبوری کرد و کوشید تا کارهایش را خودش انجام دهد.
گذراندن دوره ی راهنمایی و آغاز ورود به دبیرستان، با اوج گیری مبارزات مردمی علیه رژیم ستم شاهی مصادف بود و او مشتاقانه در تظاهرات و راهپیمایی ها و جلسات مذهبی و سیاسی شرکت می کرد و در راه پیشبرد اهداف انقلاب تلاش فراوان نمود و در دبیرستان محل تحصیل، انجمن اسلامی تأسیس کرد. پس از اخذ دیپلم وارد جهادسازندگی بیرجند شد و به خدمت به روستاییان و محرومین از هیچ کوششی دریغ نکرد. .
پس از مدتی به سیستان و بلوچستان رفت و در جهاد آن جا در خدمت انقلاب و امت اسلامی بود و با همکاری دوستانش، شوراهای اسلامی را در روستاهای محروم آن استان به وجود آورد. چند سال بعد به خدمت سربازی رفت و به دلیل لیاقت و شایستگی در بخش عقیدتی سیاسی مشغول خدمت گردید. .
پس از پایان خدمت سربازی در کنکور دانشگاه شرکت کرد و در رشته ی الهیات و معارف اسلامی دانشگاه مشهد قبول شده و مشغول به تحصیل شد. با شروع انقلاب فرهنگی در دانشگاه ها به فرمان امام راحل وی نیز عازم جبهه های نبرد حق علیه باطل شده و مدتی در جبهه بود تا این که در تاریخ 25 دي ماه 1365 در عملیات کربلای 5 بر اثر اصابت گلوله دشمن در پاسگاه زید در سن 23 سالگی به درجه ی رفیع شهادت نایل آمد و پیکر پاکش در بهشت رضا(ع) مشهد به خاک سپرده شد.
گفتنی های شما

به عنوان مثال: 1234567-0912

captcha