محمدغلام حسینی مقدم
نام پدر: حسین
محل تولد: خراسان - قوچان
تاریخ تولد: 1324/10/29
محل شهادت: فاو
تاریخ شهادت: 1365/01/08
گلزار شهید: گلزارشهدای قوچان
مزار شهید: عدم وجود اطلاعات
محمدغلام در روز بیست و نهم دی ماه سال 1324 در شهرستان قوچان به دنیا آمد . به خاطر جو مذهبی حاکم بر خانواده از همان اوان کودکی به مجالس مذهبی علاقه داشت و در مساجد و محافل مذهبی شرکت می کرد .
آموختن علم را تا کلاس پنجم ابتدایی ادامه داد سپس درس را رها کرد و به آموختن فنون پرداخت تا در آینده راهگشای زندگی اش گردد . پس از گذراندن دوره سربازی به زادگاهش بازگشت و با دختر دایی اش ازدواج نمود . بعد از دو ماه به همراه همسرش به تهران رفت و مدت 2 سال در آن جا ساکن شد . سپس به قوچان بازگشت اما پس از مدتی به خاطر وضع نامناسب اقتصادی دوباره به تهران عزیمت کرد .
با شکل گیری انقلاب به مبارزه با رژیم ستمشاهی پرداخت و همچون بسیاری از هموطنانش در تظاهرات ضد رژیم شرکت می کرد . بعد از پیروزی انقلاب همزمان با آغاز جنگ تحمیلی داوطلبانه در بسیج ثبت نام کرد و پس از هفت ماه وارد سپاه پاسداران گردید .
حضور مداوم او در جبهه از سال 1359 آغاز گردید و در این مدت یک بار بر اثر اصابت ترکش به پا مجروح شد و دو بار شیمیایی گردید .
حسینی آخرین بار به عنوان مسؤول تدارکات تخریب به جبهه اعزام و در تاریخ 8/1/1365 در منطقه فاو طی عملیات والفجر 8 در سن 41 سالگی به شهادت رسید . پیکر مطهرش را در زادگاهش به خاک سپردند . از او 4 فرزند به یادگار ماند.
گفتنی های شما

به عنوان مثال: 1234567-0912

captcha