حسن رضائیان
حسن  رضائیان
نام پدر: علی
محل تولد: خراسان - نیشابور
تاریخ تولد: 1339/04/06
محل شهادت: عدم وجود اطلاعات
تاریخ شهادت: 1365/10/24
گلزار شهید: گلزارشهدای نیشابور
مزار شهید: عدم وجود اطلاعات
حسن رضائیان در روز ششم تیرماه سال 1339 در شهرستان نیشابور و در خانواده ای مذهبی و متوسط دیده به جهان گشود. در چهار سالگی پدرش را از دست داد. تحصیلات ابتدایی و راهنمایی را با موفقیت گذراند و سپس وارد هنرستان صنعتی شد و در رشته ی راه و ساختمان به ادامه ی تحصیل پرداخت و تحصیلات را تا اخذ مدرک فوق دیپلم ادامه داد.
هم زمان با اوج گیری انقلاب شکوهمند اسلامی، در تظاهرات و راهپیمایی ها شرکت گسترده داشت. پس از پیروزی انقلاب و تشکیل جهادسازندگی وارد این نهاد شد و به طور رایگان به خدمت به اقشار محروم جامعه پرداخت. در سال 1360 به خدمت سربازی اعزام شد و چون سرپرستی مادر را بر عهده داشت، کفیل مادر شده و از خدمت سربازی معاف گردید. پس از معافیت، به جهادسازندگی آمده و پس از گذراندن دوره ی راه سازی و آبرسانی در شهرستان خواف به خدمت به روستاییان همت گماشت. پس از مدتی از طریق جهاد عازم جبهه های نبرد حق علیه باطل شد و به کارهای راه سازی و سنگرسازی در جاده ی شلمچه پرداخت.
پس از مدت 4 ماه به اصرار دوستش به مرخصی آمد و هنوز چند روزی نگذشته بود که به او خبر رسید برای عمليات کربلای 4 و 5 به وجودش نیاز می باشد و بلافاصله راهی جبهه شد و در تاریخ بيست و چهارم دي ماه 1365 در عملیات کربلای 5 بر اثر اصابت ترکش گلوله در سنّ 26 سالگی به درجه ی رفیع شهادت نایل آمد.
مزار پاکش در گلزار شهدای نیشابور قرار دارد.
گفتنی های شما

به عنوان مثال: 1234567-0912

captcha