علی اصغر صحرانورد
علی اصغر صحرانورد
نام پدر: ببر
محل تولد: خراسان - مشهد
تاریخ تولد: 1340/10/24
محل شهادت: شلمچه
تاریخ شهادت: 1365/12/08
گلزار شهید: گلزار شهدای مشهد
مزار شهید: عدم وجود اطلاعات
علی اصغر صحرانورد در بيست و چهارم دي ماه سال 1340 در شهرستان مشهد و در خانواده ای مذهبی دیده به جهان گشود. تحصیلات ابتدایی و راهنمایی را با نمرات خوب گذراند و وارد دبیرستان شد. در این زمان که مصادف با اوج گیری انقلاب شکوهمند اسلامی بود، در کنار تحصیل با شعارنویسی و دیوارنویسی به کمک انقلاب شتافت و یک بار نیز از طریق شهربانی بازداشت شد.
پس از پیروزی انقلاب، دیپلم خود را در رشته ی ریاضی اخذ نمود و وارد بسیج محل گردید و بعنوان مربی ورزشی به بسیجیان خدمت نمود. در این ایام پدرش را در اثر تصادف از دست داد و با این که برادر بزرگ تر داشت، اما خود بار مسئولیت خانواده را به دوش گرفت؛ سپس به سربازی رفت و مدتی از خدمت خود را در جبهه گذراند.
پس از پایان خدمت سربازی در آلومینیوم سازی مشغول به کار شد و به اصرار خانواده ازدواج نمود. وی برای ازدواج خود شرط گذاشته بود که هر زمان خواست، راهی جبهه شود و این شرط را خانواده همسرش پذیرفته بودند اما این وصلت بیش از 10 ماه طول نکشید و او از طریق ستاد پشتیبانی جنگ جهاد به جبهه اعزام شد و در تاریخ هشتم اسفند ماه 1365 بر اثر اصابت ترکش خمپاره در منطقه ی شلمچه هنگام عملیات کربلای 5 در سنّ 25 سالگی به درجه ی رفیع شهادت نایل آمد.
مزار پاکش در گلزار شهدای مشهد قرار دارد.
گفتنی های شما

به عنوان مثال: 1234567-0912

captcha