محمود صولتی
محمود  صولتی
نام پدر: حسن
محل تولد: خراسان - درگز - روستای حسین آباد
تاریخ تولد: 1341/10/03
مدرک تحصیلی: بدون مدرک
رشته تحصیلی: عدم وجود اطلاعات
محل شهادت: سردشت
تاریخ شهادت: 1362/06/29
گلزار شهید: گلزارشهدای روستای حسین آباد-درگز
مزار شهید: عدم وجود اطلاعات
محمود صولتی در روز سوم دی ماه سال 1341 در خانواده ای روستایی و پرجمعیت در روستای حسین آباد از توابع شهرستان درگز دیده به جهان گشود. به دلیل فقر مالی و نبود امکانات، از تحصیل باز ماند و از همان دوران کودکی جهت امرار معاش به کار و تلاش و کمک به پدر در کار کشاورزی پرداخت. هم زمان با آغاز جنگ تحمیلی و تجاوز نیروهای بعثی به خاک پاک ایران اسلامی، جهت خدمت مقدس سربازی همراه لشکر 23 نوهد به جبهه های نبرد حق علیه باطل اعزام شد.
صولتی که در مکتب حسینی درس صبر و استقامت و ایثار را فرا گرفته بود، با تمام کمبودها و سختی ها در جبهه می ساخت و به همرزمانش امید می داد؛ به طوری که حتی اگر چند روزی به آن ها آب یا غذا نمی رسید، صولتی نیت روزه می کرد و به هم سنگرانش روحیه می داد.
سرانجام در غروب سرخ رنگ بيست و نهم شهريور ماه 1362 محمد صولتی که در منطقه ی سردشت در حال انجام وظیفه بود، در اثر اصابت تیر مستقیم در سن 21 سالگی از خاکیان سبقت گرفت و به افلاکیان پیوست.
پیکر پاک او را در زادگاهش به خاک سپردند.
گفتنی های شما
امور ارتباطات
۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ - 22:45
سلام برادر گرامی قطعا شهیدان از بهترین مردان روزگارند...اگر امکان دارد اطلاعات کامل(اعم از عکس، فیلم، صوت، دست نوشته و ...) این شهید بزرگوار را به ایمیل سایت(info@yadgah.ir) ارسال کنید.
ابوالفضل صولتی
۲۱ فروردین ۱۳۹۳ - 1:07
عموم ماه بود.مردبود

به عنوان مثال: 1234567-0912

captcha