فرهاد فیروزی
فرهاد  فیروزی
نام پدر: محمدآقا
محل تولد: خراسان - بیرجند
تاریخ تولد: 1345
محل شهادت: مهران
تاریخ شهادت: 1362/05/09
گلزار شهید: گلزار شهدای بیرجند
مزار شهید: عدم وجود اطلاعات
فرهاد فیروزی فرزند محمد آقا در سال 1345 در شهرستان بیرجند در خانواده ای مذهبی دیده به جهان گشود. دوران کودکی را در کنار پدر و مادری متدین و فرهنگی سپری نمود و تحت تربیت اسلامی خانواده اش از همان کودکی با مسجد و مسایل مذهبی آشنا گشت. در پنج سالگی به مکتب رفت و قرآن را فرا گرفت و از آن زمان با قرآن مأنوس بود.
سال اول دبستان را در بیرجند گذراند. سپس همراه مادرش، به مشهد مقدس رفت و پس از مدتی دوباره به بیرجند بازگشت وی دوران تحصیلاتش را تا سال سوم دبیرستان با موفقیت در بیرجند سپری نمود. و در این ایام یکی از اعضای فعال انجمن اسلامی بود. او ضمن حضور در پایگاه بسیج مسجد خضر(ع) و با بهره گیری از این انجمن مذهبی و انقلابی، به فعالیت در دبیرستان پرداخت. در اوقات فراغت در امور آموزشی به دانش آموزانی که از لحاظ درسی ضعیف بودند کمک می کرد.
با تشکیل دفتر مرکزی انجمن اسلامی به عضویت این انجمن درآمد و با تعهد و علاقه در کلیه ی برنامه های انجمن فعالانه شرکت داشت. در سال 1361 مسؤولیت پرسنلی دفتر مرکزی اتحادیه های انجمن اسلامی دانش آموزان را بر عهده گرفت و این کار وسیع و پر دامنه را با تحمل سختی های زیاد به خوبی و شایستگی اداره نمود. این مسئولیت را بنا به گفته ی خودش به حکم تکلیف پذیرفته بود. تا پس از امتحانات به او اجازه ی رفتن به جبهه داده شود.
پس از پایان امتحانات جهت آموزش نظامی عازم کاشمر گردید و پس از طی یک دوره 20 روزه آموزش به جبهه اعزام شد و به لشگر 5 نصر پیوست.
مدتی شجاعانه و با ایثار تمام در صحنه های دفاع مقدس حضور یافت. سرانجام در تاریخ نهم مردادماه سال 1362 در منطقه ی عملیاتی مهران در عملیات والفجر 3 دعوت معبودش را لبیک گفت و در سن 17 سالگی به درجه ی عظمای شهادت نایل گشت.
پیکر پاک او پس از تشییع در شهرستان بیرجند در مزار شهدای این شهر به خاک سپرده شد.
گفتنی های شما

به عنوان مثال: 1234567-0912

captcha