حسن پوریارضایی
حسن  پوریارضایی
نام پدر: عدم وجود اطلاعات
محل تولد: خراسان - مشهد - روستای قرنه
تاریخ تولد: 1340
محل شهادت: تربت جام
تاریخ شهادت: 1373/07/17
گلزار شهید: عدم وجود اطلاعات
مزار شهید: عدم وجود اطلاعات
حسن پوریارضایی سال 1340 در روستای قرنه از توابع شهر مشهد در خانواده ای نجیب و متدیّن دیده به جهان گشود. وی پس از گذراندن دوران زیبای کودکی همراه با کسب تحصیل در مقاطع مختلف به کار و فعالیت مشغول شد. خلقی کریم داشت و با رفتار سنجیده و موقر خود دوستان و آشنایان را به گزینش طریق مستقیم در زندگانی دنیا ترغیب می نمود.
به دو یادگار گرانقدر الهی، قرآن کریم و عترت نبوی عشق می ورزید و در راه شناساندن تعالیم روح بخش آن می کوشید. مهربان، سخت کوش ، مردم دوست و فضلیت خواه بود. تا آنجایی که برایش ممکن بود به کمک همنوعانش می پرداخت و به خانواده خود احترام و ارج می نهاد. وی دوران نوجوانی خویش را که همراه بود با راهپیمایی ها و حرکت انقلابی مردم شهید پرور کشورمان علیه رژیم ملعون ستم شاهی با فعالیت و جهد فراوان در جهت سرنگونی شاهیان گذراند و پس از به پیروزی رسیدن انقلاب شکوهمند اسلامی و با شروع جنگ تحمیلی به جبهه های حق علیه باطل شتافت و در خط مقدم با عشق فراوان و با آرزوی شهادت نبرد بی امانی را شروع کرد.
پوریا رضایی در سال 1360 به جمع غیور مردان کمیته انقلاب اسلامی درآمد و از همان ابتدا در قسمت مواد مخدر مشغول به انجام وظیفه شد. وی با همت و عشق وافری که به براندازی مواد مخدر و قاچاقچیان داشت بارها و بارها در مرزهای شرقی افتخار آفرینی کرد و در یکی از مسوولیت های خویش به قائم مقامی کمیته در گروهان مرزی سرخس درآمد.
سرانجام پوریا رضایی در هفدهمین روز مهر ماه سال 1373 در مرز افغانستان ( تربت جام) در رویارویی با قاچاقچیان و سوداگران مرگ در سن 33 سالگی به فیض بی دریغ شهادت نایل آمد و با کاروان دوست همراه شد.
گفتنی های شما

به عنوان مثال: 1234567-0912

captcha