کرم علی جافرمن
کرم علی جافرمن
نام پدر: قربان
محل تولد: خوزستان - دزفول - کوتيان
تاریخ تولد: 1345
محل شهادت: سومار
تاریخ شهادت: 1365/10/24
گلزار شهید: گلزار شهدای صفی آباد
مزار شهید: عدم وجود اطلاعات
نامش کرم علی و در سال 1345 در روستای کوتیان متولد شده بود. خانواده ای معتقد و مذهبی داشت و همین باعث شد که از آغاز کودکی به اسلام توجهی خاص نشان دهد.
بزرگتر که شد الفبای عشق و ایستادگی را آموخت و تا پایان دوران ابتدایی به ادامه تحصیل پرداخت. احساس مسئولیتش نگذاشت درس را ادامه بدهد و به خاطر یاری خانواده در خرج و مخارج ها ترک تحصیل کرد و مشغول به کار شد. خبر جنگ به همه جا نفوذ کرده بود و کرم علی پس از آغاز جنگ در ستاد بازسازی مناطق جنگی به یاری آسیب دیدگان حملات موشکی شتافت و با آن ها به همدردی پرداخت.
سال 1364 به خدمت سربازی در لشکر 84 پیاده ی خرم آباد ارتش اعزام شد.
بيست و چهارم دي ماه 1365 بود و عملیات کربلای 6 در منطقه ی سومار آغاز شده بود. 20 سال داشت و دلیرانه می جنگید. انگار از قبل می دانست قرار است با خدا ملاقات کند چرا که هنگام خداحافظی از مادرش 3 بار کوله بارش را بر زمین نهاد و از او حلالیت خواست و التماس دعاگویان دیدار دوباره را به قیامت موکول کرد.
حالا آمده بود تا کربلای 6 خاطره ی دلیری هایش را در ذهن ثبت کند و سومار در آخرین لحظات زیر گام هایش احساس غرور کند. همان روز به دنیا پشت کرد و عالی ترین درجات را برگزید و پیکر پاکش را در گلزار شهدای صفی آباد به ودیعه نهاد تا میعادگاه عاشقان دلسوخته ای شود که هر پنج شنبه بر گرد مزارش حلقه می زنند و می خوانند: الرحمن، علم القرآن... .
گفتنی های شما

به عنوان مثال: 1234567-0912

captcha