مهرداد رئیسی ماکیانی
مهرداد  رئیسی ماکیانی
نام پدر: غلام
محل تولد: خوزستان - آبادان
تاریخ تولد: 1341
محل شهادت: آبادان
تاریخ شهادت: 1361/11/25
گلزار شهید: گلزار شهدای شیراز
مزار شهید: عدم وجود اطلاعات
سال 1341 در آبادان متولّد شد. تحصیلات ابتدایی را با ذوق و شوق شروع کرد و تا سوم هنرستان ادامه ی تحصیل داد و سپس به جنگ رفت. مهرداد در دوران انقلاب هم زمان با انجام برنامه های سخت خودسازی، در تظاهرات و راهپیمایی ها هم شرکت می نمود و به جانبداری از مواضع امام خمینی (ره) می پرداخت. از مهم ترین اموری که در جوانی اش به آن ها پرداخت، کمک به پدر و مادر در اداره ی زندگی، شرکت در جلسات قرائت قرآن و دوستی با دوستانی معتقد بود.
از مهم ترین عقایدش انتخاب دوست بر اساس آرمان گرایی دینی بود که می تواند باعث تقویت اعتقادات یک مومن شود و البته از طرفی عدم توجه به شرایط انتخاب دوست می تواند بزرگ ترین آسیب ها را سبب شود. با تشکیل جهادسازندگی، به عضویت در این نهاد درآمد و با اشتغال در قسمت آموزش روستایی اقدام به تشکیل کلاس هایی متفاوت در روستاهای آبادان نمود و با فراهم نمودن زمینه های اعزام مربیان و مدرسان و متخصصان رشته های مختلف به روستاها، دامنه ی آموزش روستاییان را گسترش داد.
پشتکار عجیبش در کارها باعث می شد به کارهایی خارج از مسئولیتش بپردازد و شب و روز را واقعاً نشناسد؛ طوری که حتی اتاق استراحتش هم به اتاق کار تبدیل شده بود. مسئولیت پذیری اش هم به حدی بود که اگر کسی از عهده ی کاری برنمی آمد، او را سریع خبر می کردند و مهرداد سریع آن کار را انجام می داد. اما هرگاه که بحث پست و مقام پیش می آمد، خیلی سریع پنهان می شد تا بدون داشتن کمترین سِمَت، بیشترین کارها را بر عهده بگیرد. هر چند که مدیریتش حرف نداشت، اما هرگز دوست نداشت مثل بعضی از مدیران ادارات فقط فرمان بدهد و مرد عمل نباشد به خاطر همین هم همیشه در صحنه ی کار و فعالیت حضور داشت و بچه ها هم با دیدن او تحریک شده و به کار و تلاش مشغول می شدند.
مهرداد سرانجام پس از عمری تلاش و مجاهدت در سنگر سازندگی کشور در بیست و پنجمین روز از بهمن ماه سال 1361 در حالی که 20 سال داشت، بر اثر انفجار گلوله ی خمپاره ی دشمن بعثی در جهاد آبادان به شهادت رسید و پیکر پاک و مطهرش پس از انجام مراسمی خاص در خوزستان به شیراز منتقل شده و در گلزار شهدای همان جا به خاک سپرده شد.
گفتنی های شما

به عنوان مثال: 1234567-0912

captcha