حسن نوفلاح ( نو فلاح ) - كاری كه رضا و خشنودی خداست به هر كاری كه هوای نفس و قهر و خشم خداست مقدّم شمارید

به نقل از یکی از آشنایان شهید:
فرازی از وصیت نامه آن شهید

نیایش شهید حسن نوفلاح
بارالها، بارها لبیک گفتم و در این مکان مقدس، در اینجایی که از هر نقطه‌ای به تو نزدیکتر است، قدم نهادم، ولی گویا خالصانه نبود که نپذیرفتی.
بارالها، سوگند به نام باجلالت که این‌بار خالصانه رو به سوی تو آوردم. بپذیر مرا، یاالله! و من. ای خدا، بنده ضعیف و درمانده توام که مرا امر فرمودی برای انجام حوایج و رفع مشکلات بدرگاهت دعا کنم. من هم امرت را اطاعت کردم و به حضورت به خاک ذلت و عبودیت افتادم.
مهدی‌جان، چه‌قدر دعا کردم که آن روی ماهت را ببینم و امیدوارم آخرین لحظات عمرم آن رویت ـ که نمی‌شود آن را به چیزی تشبیه کرد ـ ببینم. آقاجان، شفیع و واسطه باش میان ما و خدا.
و ای سالار شهیدان، حسین‌بن‌علی(ع)، خیلی دوست داشتم که به زیارت قبر شش گوشه‌ات می‌آمدم و خاک کربلا را مرهم دردهایم می‌کردم. ولی پروردگار مرا به پیش خود فراخواند، و امیدوارم که زیارت دیدن خودت در آن دنیا نصیبم گردد.

كاری كه رضا و خشنودی خداست به هر كاری كه هوای نفس و قهر و خشم خداست مقدّم شمارید و به راه رضای خدا و خلاف هوای نفس كوشید، و همیشه در تعارض حقّ و باطل طرفدار حق و مخالف باطل باشید،‌ و بدانید كه خدا از ضعیفترین مرتبه ما را به عزّت و قدرت می‌رساند؛ و از خدا بخواهیم و بكوشیم كه با یاری او قوة خود را به راه اطاعت و بندگی و معرفتش صرف كنیم، نه راه عصیان و ظلم به خلق خدا.

و ای شما منافقین کوردل که دل امیرمؤمنان علی(ع) را شکستید و یاران امام خمینی را از ما گرفتید، شما از این بار سفر چیزی جز خفت و خواری با خود حمل نمی‌کنید و بدانید که دل رنج کشیدة مادران شهید داده و خواهران برادر از دست داده، همیشه بر شما لعنت و نفرین خواهد فرستاد.
بازگشت